All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
Keywords [ high voltage bushing ] match 189 Products.
High Voltage Indoor Vacuum Circuit Breaker fusible cut-out Switch 1250A
| Rate Voltage: | 12kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 42kV |
| Higth: | 275mm |
DPC-800 Steel Handcart For Loading High Voltage Switchgear Components
| Material: | Steel |
|---|---|
| Type: | 800mm |
| Lock Board: | VSM , VS1+ |
Shielding 40.5kV Epoxy Resin Contact Box Insulator High Voltage CTH-40.5D
| Material: | Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red |
| Rate Voltage: | 40.5kV |
680mm 36kV Shielded Epoxy Resin Insulator Contact Box For High Voltage Switchgear
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Epoxy Resin |
| Rate Voltage: | 40.5kV |
DPC-4A-1000 Steel Handcart For Loading High Voltage Switchgear Components
| Material: | Steel |
|---|---|
| Type: | 1000mm |
| Lock Board: | VSM , VS1+ |
36kv Casting Resin Support Insulator with 300mm Length for High Voltage indoor Switchgear
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Casting Resin |
| Rate Voltage: | 36kV |
49X82mm High Voltage 1250A Red Copper Fixed Contact , VCB Copper Static Contact
| Material: | Red Copper |
|---|---|
| Current: | 1250A |
| Dia: | 49mm |
JN17-12/40kA-210mm Earthing Switch with High Voltage Switchgear
| Rate Voltage: | 12kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 42kV |
| Space Dsitance: | 165mm-275mm |
High Voltage Indoor Vacuum Load Breaker Switch FZN25
| Rate Voltage: | 12kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 42kV |
| Stable Current: | 20kA/4s |
24kV High Voltage Indoor Vacuum Load Breaker Switch FZN25
| Rate Voltage: | 24kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 68kV |
| Stable Current: | 31.5kA/4s |

