All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
11kV Outdoor Medium Voltage Epoxy Resin Support Insulators with 145mm Length
| Material: | Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Higth: | 145mm |
Brown Epoxy Resin Medium Voltage Outdoor Support Insulators with 175mm Length
| Material: | Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Higth: | 175mm |
High-pressure die casting precision mold with APG insulators
| Material: | Steel |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Higth: | 125mm-380mm |
Epoxy Resin Medium-Voltage 75X190 24kV Support Capacitor Insulator with 80pF
| Material: | Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Higth: | 190mm |
6kV Epoxy Resin Support Capacity Insulator for 125pF with 130mm Length
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red |
| Creepage Distance: | 280mm |
210mm Height 24kv Epoxy Resin Support Capacity Insulators for Earthing Switch
| Mateial: | Casting Resin |
|---|---|
| Rate Voltage: | 24kV |
| Color: | Red |
11kv Epoxy Resin Casting Resin Support Capacity Insulator with High Voltage Indoor Switchgear
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red |
| Creepage Distance: | 280mm |
630A 10kV Electric Epoxy Resin Medium Voltage Support Insulators with Disconnecting Switch
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red |
| Rate Voltage: | 10kV |
11kV Epoxy Resin Support Insulator with Capacitor from 20pF to 125pF
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red |
| Creepage Distance: | 240mm |
24kV Epoxy Resin Support insulator in Medium-Voltage Switch Cabinet
| Mateial: | Casting Resin |
|---|---|
| Rate Voltage: | 24kV |
| Color: | Red |

