All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
Keywords [ high voltage current transformer ] match 163 Products.
Medium / High Voltage Epoxy Resin Insulator Switchgear Components 3150A 11 KV
| Material: | Casting Resin , Epoxy Resin |
|---|---|
| Rate Voltage: | 11 KV |
| Frequency Voltage: | 42 KV |
4000A 11kv Indoor Three Phases Isolation Switch with Motor Operating Mechanism
| Rate Voltage: | 11kV |
|---|---|
| Rate Current: | 4000A |
| Hot Stable Current: | 12.5kA/4S |
Electrical High Voltage Disconnect Switch , 3 Phase Isolator Switch GN19-12
| Rate Voltage: | 12kV |
|---|---|
| Rate Current: | 400A |
| Hot Stable Current: | 12.5kA/4S |
GN30-12D 12kV High Voltage Disconnect Switch Indoor Load Break Switch
| Rate Voltage: | 12kV |
|---|---|
| Rate Current: | 630A-1250A |
| Hot Stable Current: | 12.5kA/4S |
24kV 630A Epoxy Resin Spout Insulators High Voltage IEC Approved Long Lifespan
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Higth: | 315mm |
Epoxy Resin Wall Through Insulating Shield Bushing 40.5kV High Voltage
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Casting Resin |
| Rate Voltage: | 40.5kV |
24kV/185/ 630A Epoxy Resin Spout Bushing High Voltage Ved LonIEC Approg Lifeaspn
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Higth: | 340mm |
24kV Epoxy Resin V.T Spout Bushing Insulator in Medium-Voltage Switch Cabinet
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Higth: | 315mm |
Metal Clad 3150A 11kV MV Medium Voltage Switchgear
| Product Name: | MV Fixed Switchgear |
|---|---|
| Rate Voltage: | 11kV |
| Rate Frequency: | 50Hz |
Metal Clad MV Medium Voltage Switchgear SF6 630A 12kV
| Product Name: | SF6 MV Fixed Switchgear |
|---|---|
| Rate Voltage: | 12kV |
| Rate Frequency: | 50Hz |

