All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
Keywords [ high voltage current transformer ] match 163 Products.
Indoor Solid Insulated Switchgear Operating Mechanism SIS-12/1250-25 High Voltage
| Protection Grade: | IP 50 |
|---|---|
| Rated Working Voltage: | AC, 220 |
| Frequency: | 50Hz |
Three Phase High Voltage Disconnect Switch Electrical HV Isolator Switch GN19-12M
| Rate Voltage: | 12kV |
|---|---|
| Rate Current: | 400A |
| Hot Stable Current: | 12.5kA/4S |
Drop Dismountable Type Arrester HY5WS-10/30DL-TB Outdoor AC High Voltage
| Model Number: | HY5WS-10/30DL-TB |
|---|---|
| Application: | Electric System Protection |
| Size: | Customized Size |
Kyn28-12/630A-4000A Indoor Armored Removable AC Metal-Enclosed Medium-Voltage Switch Cabinet
| Product Name: | MV Fixed Switchgear |
|---|---|
| Rate Voltage: | 11kV |
| Rate Frequency: | 50Hz |
Medium Voltage / High Voltage Outdoor Vacuum Circuit Breaker
| Material: | S304 |
|---|---|
| Rate Voltage: | 12 KV |
| Frequency Voltage: | 42 KV |
Red 40.5 KV Zinc Oxide High Voltage Lightning Arrester Gapless Pollution Resistance
| Rate Voltage: | 40.5kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 98kV |
| Useing Voltage: | 23-41kV |
AC Indoor Type Vacuum Three Phase Circuit Breaker 40.5 KV High Voltage 2000A
| Rate Voltage: | 40.5 KV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 100 KV |
| Space Current: | 31.5kA |
Epoxy Resin Wall Through Insulating Bushing For Transformer 40.5kV High Voltage
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Casting Resin |
| Rate Voltage: | 40.5kV |
Indoor Vacuum Three Phase Circuit Breaker 40.5 KV High Voltage 2000A-4000A/31.5kA
| Rate Voltage: | 40.5 KV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 100 KV |
| Space Current: | 31.5kA |
AC Indoor Type Vacuum Three Phase Circuit Breaker 40.5 KV High Voltage 4000A
| Rate Voltage: | 40.5 KV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 100 KV |
| Space Current: | 31.5kA |

