All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
Keywords [ high voltage switchgear components ] match 219 Products.
180*180*550 36kv Casting Resin Wall Bushing Insulation Cross Single Copper Bus-Bar In Switchgear
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Casting Resin |
| Rate Voltage: | 36kV |
36kv Casting Resin Wall Bushing 190*210*450 Insulation With Shiled Net Cross Single Copper Bus-Bar In Switchgear
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Casting Resin |
| Rate Voltage: | 36kV |
36kv 660mm Epoxy Resin V. T. Spout Bushing Insulator with Shiled Net for Fix Copper Busbar in Switchgear
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Epoxy Resin |
| Rate Voltage: | 40.5kV |
17.5kv Epoxy Resin Support Insulator with Copper Insert Height for Switchgear
| Material: | Epoxy Resin , Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Dia: | 90mm |
24kV 630A Epoxy Resin Spout Insulators High Voltage IEC Approved Long Lifespan
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Higth: | 315mm |
35kV Overvoltage Protector Zinc Oxide Surge Arrester with Indoor Switchgear
| System Rated Voltage: | 35kV |
|---|---|
| Rated Frequency: | 50Hz |
| Inrush Current: | 42.5A |
15kV Overvoltage Protector Zinc Oxide Surge Arrester With Indoor Switchgear
| System Rated Voltage: | 15kV |
|---|---|
| Rated Frequency: | 50Hz |
| Inrush Current: | 42.5A |
3150A Red Copper Vulcanization Contact For Indoor High Voltage Circuit Breaker
| Material: | Red Copper |
|---|---|
| Current: | 3150A |
| Plate: | Silver+Vulcanization |
11kV Indoor Single Phase Casting Epoxy Resin Voltage Transformer
| Material: | Casting Resin , Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Rate Voltage Ratio: | 10000/100/100 , 10000/100/220 |
24kV Epoxy Resin V.T Spout Bushing Insulator in Medium-Voltage Switch Cabinet
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Higth: | 315mm |

