All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
Keywords [ high voltage switchgear components ] match 219 Products.
11kV High Voltage Isolator Switch 630A-4000A
| Rate Voltage: | 11kV |
|---|---|
| Rate Current: | 630A-4000A |
| Hot Stable Current: | 12.5kA/4S |
11kV Outdoor 630A-4000A High Voltage Disconnect Switch With Polymer Material
| Rate Voltage: | 11kV |
|---|---|
| Rate Current: | 630A-4000A |
| Hot Stable Current: | 12.5kA/4S |
High Voltage Medium Voltage 12kV Disconnecting Switch
| Rate Voltage: | 12kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 42kV |
| Current: | 630A-4000A |
High Voltage Indoor Vacuum Load Breaker Switch FZN25
| Rate Voltage: | 12kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 42kV |
| Stable Current: | 20kA/4s |
High Voltage Indoor Vacuum Circuit Breaker fusible cut-out Switch 1250A
| Rate Voltage: | 12kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 42kV |
| Higth: | 275mm |
Indoor Installation Epoxy Resin Bushing , High Voltage Post Insulators 40.5kV
| Name: | Epoxy Resin Bushing |
|---|---|
| Color: | Red Or Customized |
| Installation: | Indoor Installation |
24kV High Voltage Indoor Vacuum Load Breaker Switch FZN25
| Rate Voltage: | 24kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 68kV |
| Stable Current: | 31.5kA/4s |
ISO Armoured Electrical Switchgear Components Open Type
| Place Of Origin: | Zhenjiang,China |
|---|---|
| Color: | According To Customer Needs, Customized |
| Shape: | Customized |
Metal Enclosed Fixed Electrical Switchgear Components Box Type
| Model Number: | XGN66-12 |
|---|---|
| Color: | White/stainless Steel/customized |
| Application: | Electric Power Transmission |
Rubber Tower Type electrical switchgear components Seal Ring
| Material: | Rubber |
|---|---|
| Size: | 35-110mm |
| Type: | Tower |

