All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
630A - 1250A Pull Rod High Voltage Vacuum Circuit Breaker Indoor Circuit Breaker VCB / VS1
| Color: | White |
|---|---|
| Curent: | 630A-1250A |
| Length: | 191mm |
Outdoor Vacuum Circuit Breaker Medium Voltage / High Voltage IEC Standard
| Material: | S304 |
|---|---|
| Rate Voltage: | 12 KV |
| Frequency Voltage: | 42 KV |
24kv Indoor Vacuum Circuit Breaker with Drawer type in Switchgear
| Name: | VCB Circuit Breaker |
|---|---|
| Space Current: | 25kA-31.5kA |
| Voltage: | High Voltage |
11kV Indoor Vacuum Circuit Breaker with Move Type for Switchgear
| Rate Voltage: | 11kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 42kV |
| Rate Power: | 50Hz |
11kV High Voltage Indoor Vacuum Circuit Breaker with Permanent magnet operating mechanism
| Name: | VCB Circuit Breaker |
|---|---|
| Voltage: | High Voltage |
| Rate Current: | 630A-4000A |
24kv Indoor Vacuum Circuit Breaker Front Fixed Type with Switch Cabninet
| Rated Short-circuit Making Times: | 20 Times |
|---|---|
| Rated Short-circuit Breaking Current: | 25kA/ 31.5kA/ 40kA/ 50kA/ 63kA/ 80kA/ 100kA/ 125kA/ 160kA/ 200kA |
| Rated Short-time Withstand Current: | 25kA/ 31.5kA/ 40kA/ 50kA/ 63kA/ 80kA/ 100kA/ 125kA/ 160kA/ 200kA |
36kV Isolated handcart Fit with High Voltage Indoor switch Cabinet
| Rate Voltage: | 36 KV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 100 KV |
| Space Current: | 31.5kA |
36kV Indoor High Voltage Vacuum Circuit Breaker VCB 630A-4000A move Type
| Place Of Origin: | Zhejiang, China |
|---|---|
| Rated Current: | 630, … 4000A |
| Rated Voltage: | 36KV |
650mm VCB Indoor Vacuum Circuit Breaker 24kV/1250A High Voltage
| Name: | VCB Circuit Breaker |
|---|---|
| Voltage: | High Voltage |
| Rate Current: | 2500A |
High Votage Indoor Vacuum 3 Phase Circuit Breaker With Permanent Magnet Actuator
| Rate Voltage: | 24kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 65kV |
| Rate Power: | 50Hz |

