All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
2500A 24kV HV Spout Epoxy Resin Insulator , Epoxy Resin Cast Bushing
| Material: | Epoxy Resin , Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Higth: | 375mm |
APG Technology Epoxy Resin Bushing 3150A 10kV for Handcart Type Switchgear
| Material: | Casting Resin , Epoxy Resin |
|---|---|
| Rate Voltage: | 12 KV |
| Frequency Voltage: | 42 KV |
1250A 10kV Epoxy Resin Electrical Box Bushing , Switch Cabinet Cast Resin Insulator
| Material: | Casting Resin , Epoxy Resin |
|---|---|
| Rate Voltage: | 12 KV |
| Frequency Voltage: | 42 KV |
Electrical Epoxy Resin Insulator Contact Box For Switchgear 630A-1250A 10kV
| Material: | Casting Resin , Epoxy Resin |
|---|---|
| Rate Voltage: | 12 KV |
| Frequency Voltage: | 42 KV |
Red Brown Epoxy Resin Cast Insulators Insulating Bushing For Switchgear 1600A 10kV
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Rate Voltage: | 12 KV |
| Current: | 1600A-2000A |
630A Epoxy Resin V.T Spout Bushing Insulator For High Voltage Switchgear 12kV
| Weight: | Light |
|---|---|
| Color: | Red |
| Impact Resistance: | High |
High Voltage Epoxy Resin Spout Bushing With 550mm Switchgear 2000A
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Rate Voltage: | 12 KV |
| Current: | 1600A-2000A |
24kV/185/ 630A Epoxy Resin Spout Bushing High Voltage Ved LonIEC Approg Lifeaspn
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Higth: | 340mm |
35mm Polymer Epoxy Resin Support Insulator Casting Standoff Low Voltage
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Rate Voltage: | 1 KV |
| Current: | 200A-400A |
High Electrical Strength Round Epoxy Resin Insulator For Various Applications
| Shape: | Round |
|---|---|
| Temperature Resistance: | High |
| Weight: | Light |

