All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
Keywords [ 50hz type d circuit breaker ] match 78 Products.
Intelligent Universal 690V Moulded Case Circuit Breaker
| Name: | Circuit Breaker |
|---|---|
| Rated Voltage: | 690V |
| Rated Current: | 200 ~ 1600A |
630A Rated Short Circuit Closing Current Vacuum Circuit Breaker Superior Protection
| Rated Operation Sequence: | 0.3s-180s-180s |
|---|---|
| Rated Short-circuit Breaking Times: | 20 Times |
| Rated Short-circuit Closing Times: | 20 Times |
630A-1250A Rated Short Circuit Closing Current Vacuum Circuit Breaker Superior Protection
| Rated Operation Sequence: | 0.3s-180s-180s |
|---|---|
| Rated Short-circuit Breaking Times: | 20 Times |
| Rated Short-circuit Closing Times: | 20 Times |
12kV 630A-4000A Rated Short Circuit Closing Current Vacuum Circuit Breaker Superior Protection
| Rated Operation Sequence: | 0.3s-180s-180s |
|---|---|
| Rated Short-circuit Breaking Times: | 20 Times |
| Rated Short-circuit Closing Times: | 20 Times |
12kV 630A-1250A Rated Short Circuit Closing Current Vacuum Circuit Breaker Superior Protection
| Rated Operation Sequence: | 0.3s-180s-180s |
|---|---|
| Rated Short-circuit Breaking Times: | 20 Times |
| Rated Short-circuit Closing Times: | 20 Times |
High Voltage / Medium Voltage Vacuum Circuit Breaker For Power System AC 50Hz 12kv
| Material: | S304 |
|---|---|
| Rate Voltage: | 12 KV |
| Frequency Voltage: | 42 KV |
ZW32-630A Medium Voltage Vacuum Circuit Breaker Outdoor Insulation Cylinder
| Material: | Resin |
|---|---|
| Rate Voltage: | 12 KV |
| Frequency Voltage: | 42 KV |
40.5KV outdoor Vacuum Type Circuit Breaker With Voltage transformer
| Place Of Origin: | Zhejiang, China |
|---|---|
| Type: | High Voltage |
| Rated Voltage: | 40.5KV |
11kV Indoor Vacuum Circuit Breaker with Move Type for Switchgear
| Rate Voltage: | 11kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 42kV |
| Rate Power: | 50Hz |

