All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
Keywords [ 50hz type d circuit breaker ] match 78 Products.
High Votage Indoor Vacuum 3 Phase Circuit Breaker With Permanent Magnet Actuator
| Rate Voltage: | 24kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 65kV |
| Rate Power: | 50Hz |
24kv Indoor Vacuum Circuit Breaker Front Fixed Type with Switch Cabninet
| Rated Short-circuit Making Times: | 20 Times |
|---|---|
| Rated Short-circuit Breaking Current: | 25kA/ 31.5kA/ 40kA/ 50kA/ 63kA/ 80kA/ 100kA/ 125kA/ 160kA/ 200kA |
| Rated Short-time Withstand Current: | 25kA/ 31.5kA/ 40kA/ 50kA/ 63kA/ 80kA/ 100kA/ 125kA/ 160kA/ 200kA |
Enhanced Performance Vacuum Circuit Breaker 20 Times Rated Short Circuit Opening
| Rated Short-circuit Making Times: | 20 Times |
|---|---|
| Rated Short-circuit Breaking Current: | 25kA/ 31.5kA/ 40kA/ 50kA/ 63kA/ 80kA/ 100kA/ 125kA/ 160kA/ 200kA |
| Rated Short-time Withstand Current: | 25kA/ 31.5kA/ 40kA/ 50kA/ 63kA/ 80kA/ 100kA/ 125kA/ 160kA/ 200kA |
4 Poles Mccb Low Voltage Moulded Circuit Breaker Switch
| Name: | Mccb Switch |
|---|---|
| Rated Voltage: | 400V (380V) |
| Rated Current: | 200A-1000A |
Indoor Vacuum Circuit Breaker Rated Peak Withstand Current 40.5kV - 315kA/ 400kA
| Rated Current: | 630A/ 1250A/ 1600A/ 2000A/ 2500A/ 3150A/ 4000A/ 5000A/ 6300A |
|---|---|
| Rated Short-circuit Closing Current: | 25kA/ 31.5kA/ 40kA/ 50kA/ 63kA/ 80kA/ 100kA/ 125kA/ 160kA/ 200kA |
| Rated Short-circuit Opening Current: | 50kA/ 63kA/ 80kA/ 100kA/ 125kA/ 160kA/ 200kA/ 250kA/ 315kA/ 400kA |
AC Indoor Type Vacuum Three Phase Circuit Breaker 40.5 KV High Voltage 2000A
| Rate Voltage: | 40.5 KV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 100 KV |
| Space Current: | 31.5kA |
Plastic Vcb HV High Voltage Circuit Breaker For Load Current
| Place Of Origin: | Zhejiang, China |
|---|---|
| Type: | High Voltage |
| Rated Voltage: | 230/400V |
High Voltage Indoor Vacuum Circuit Breaker Protection Device 40.5kV Three Phase
| Rate Voltage: | 40.5 KV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 98 KV |
| Space Current: | 25kA-31.5kA |
High Voltage Vacuum Circuit Breaker Protection Device 40.5kV-2000/31.5 KA Three Phase
| Rate Voltage: | 40.5 KV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 98 KV |
| Space Current: | 31.5kA |
AC Indoor Type Vacuum Three Phase Circuit Breaker 40.5 KV High Voltage 4000A
| Rate Voltage: | 40.5 KV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 100 KV |
| Space Current: | 31.5kA |

