All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
Keywords [ cast resin insulator ] match 173 Products.
24kV 3150A-4000A Epoxy Resin V.T Spout Bushing Insulator in Medium-Voltage Cabinet
| Material: | Epoxy Resin , Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Higth: | 375mm |
Epoxy Resin Medium Voltage Insulators , 10kV Post Type Insulator 100X150mm
| Material: | Epoxy Resin/Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Creepage Distance: | 260mm |
Red High Voltage Epoxy Resin Insulator 40.5kV Shielded Spout Bushing for Switchgear
| Color: | Red/brown |
|---|---|
| Material: | Epoxy Resin , Casting Resin |
| Rate Voltage: | 40.5kV |
630A Spout Epoxy Resin Cast Bushing Insulator Contact Box High Voltage
| Material: | Casting Resin/Plastic |
|---|---|
| Color: | White |
| Higth: | 370mm |
210mm Height 24kv Epoxy Resin Support Capacity Insulators for Earthing Switch
| Mateial: | Casting Resin |
|---|---|
| Rate Voltage: | 24kV |
| Color: | Red |
24kV Epoxy Resin Support insulator in Medium-Voltage Switch Cabinet
| Mateial: | Casting Resin |
|---|---|
| Rate Voltage: | 24kV |
| Color: | Red |
Epoxy Resin Medium-Voltage 30X140mm 5kV Support Insulator
| Material: | Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Higth: | 110mm-140mm |
VS1-12 630A High Voltage Epoxy Resin Insulator Insulation Tube IEC Standard
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Rated Current: | 630A-1250A |
| Rated Voltage: | 10kV |
630A-4000A 36kv Epoxy Resin V. T Spout Bushing with Medium Voltage Switchgear
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Casting Resin |
| Rate Voltage: | 36kV |
40.5kV High Voltage Epoxy Resin Insulator Shield Spout Bushings 660mm Height
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Casting Resin |
| Rate Voltage: | 40.5kV |

