All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
Keywords [ cast resin insulator ] match 173 Products.
Casting Resin BusBar Medium Voltage Insulators Light Weight Easy Installation
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Creepage Distance: | 240mm |
IEC Standard Medium Voltage Insulators Support Capacitor with Ring Net Cabinet
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red |
| Creepage Distance: | 240mm |
Epoxy Resin Wall Through Insulating Shield Bushing 40.5kV High Voltage
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Casting Resin |
| Rate Voltage: | 40.5kV |
Casting Resin / Epoxy Resin Bushing , Busbar Wall Feed Through Bushing
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Epoxy Resin , Casting Resin |
| Rate Voltage: | 40.5kV |
24kV-80 PF Epoxy Resin Capacitor Insulator With Indicator In Switchgear
| Material: | Epoxy Resin , Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Dia: | 75mm |
17.5kv Epoxy Resin Support Insulator with Copper Insert Height for Switchgear
| Material: | Epoxy Resin , Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Dia: | 90mm |
36kV Indoor Electrical Medium Voltage Epoxy Resin Support Insulator For Switchgear Post Type
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Casting Resin |
| Rate Voltage: | 40.5kV |
17.5kv 175mm Length Epoxy Resin Support Insulator with Brass Insert for Switchgear
| Material: | Epoxy Resin , Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Dia: | 90mm |
HV Epoxy Resin Support Capacitor Insulators
| Color: | Red/Brown |
|---|---|
| Material: | Epoxy Resin , Casting Resin |
| Rate Voltage: | 40.5kV |
Electrical Epoxy Resin Bus Bar Insulator Sm76 - Sm25
| Material: | Epoxy Resin/Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Creepage Distance: | 260mm |

