All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
Keywords [ switchgear accessories ] match 69 Products.
Steel Earthing Switch Electrical Interlocking For KYN28 Switcgear Equipment
| Material: | Steel |
|---|---|
| Caninet: | KYN28-12 |
| Width: | 650mm-1000mm |
Safety Metal Valve Interlock System Mechanism 800-1000mm Easy Installation
| Material: | Steel |
|---|---|
| Caninet: | KYN28-12 |
| Width: | 800-1000mm |
GJL4-1 Steel High Pressure Cabinet Door Hinge Frameless Self Closing
| Material: | Steel |
|---|---|
| Caninet: | KYN28-12 |
| Width: | 36mm |
FK10-I Electric Auxiliary Plug Switch For Interlocking Of Indoor High Voltage Earthing Switch
| Materal: | Pastic |
|---|---|
| Rated Voltage: | 660V |
| Rated Power: | 50Hz |
36kv Armored Removable AC Metal-Enclosed Indoor Switchgear with Circuit Breaker
| Product Name: | MV Fixed Switchgear |
|---|---|
| Rate Voltage: | 36kV |
| Rate Frequency: | 50Hz |
Kyn28-12/630A-4000A Indoor Armored Removable AC Metal-Enclosed Switchgear with 800mm Width
| Product Name: | MV Fixed Switchgear |
|---|---|
| Rate Voltage: | 12kV |
| Rate Frequency: | 50Hz |
630A Rated Short Circuit Closing Current Vacuum Circuit Breaker Superior Protection
| Rated Operation Sequence: | 0.3s-180s-180s |
|---|---|
| Rated Short-circuit Breaking Times: | 20 Times |
| Rated Short-circuit Closing Times: | 20 Times |
Substation 50Hz 0.4kV EU Style Compact Transformer
| Product Name: | Fixed Switchgear |
|---|---|
| Rate Voltage: | 33kV |
| Rated Current: | 630 |
11kV Solid insulated Operating mechanism fit with Switch Cabinet
| Protection Grade: | IP 50 |
|---|---|
| Rated Working Voltage: | AC, 220 |
| Frequency: | 50Hz |
12kV Pre Installed Substation With High Voltage And Low Voltage House Power Sesterm
| Product Name: | Pre-installed Substation |
|---|---|
| Rate Voltage: | 12kV |
| Rate Frequency: | 50Hz |

