All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
11kV Busbar Epoxy Resin Bushing Through Wall Type Cross Cable
| Material: | Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Rated Voltage: | 11kV |
11kv 1250A Indoor Earthing Switch with 150mm Poles And Insulation Plate
| Rate Voltage: | 12kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 42kV |
| Space Dsitance: | 150MM |
11kV Indoor high voltage AC combined vacuum circuit breaker
| Rate Voltage: | 11kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 42kV |
| Rate Power: | 50Hz |
Kyn28-12/630A-4000A Indoor Armored Removable AC Metal-Enclosed Switchgear with 800mm Width
| Product Name: | MV Fixed Switchgear |
|---|---|
| Rate Voltage: | 12kV |
| Rate Frequency: | 50Hz |
2000A 48 Pins Spring Type Tulip Contact For Medium Voltage Circuit Breaker
| Material: | Red Copper |
|---|---|
| Current: | 2000A |
| Plate: | Silver |
11kV Epoxy Resin Support Insulator with Capacitor from 20pF to 125pF
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red |
| Creepage Distance: | 240mm |
11kV Electrical High Voltage Gas Filled Switchgear
| Material: | SS304 |
|---|---|
| Length: | 1.7 M |
| Current: | 630A/1250A |
36kv Armored Removable AC Metal-Enclosed Indoor Switchgear with Circuit Breaker
| Product Name: | MV Fixed Switchgear |
|---|---|
| Rate Voltage: | 36kV |
| Rate Frequency: | 50Hz |
36kV Fuse In SF6 Switchgear To Protect Load Breaker Switch And Current Transformer
| Place Of Origin: | Zhejiang, China |
|---|---|
| Brand Name: | QIUPU/OEM |
| Product Name: | FUSE |
1000mm Secondary Socket Interlock Mechanism Between Circuit Breakers
| Material: | Steel |
|---|---|
| Caninet: | KYN28-12/GZS1 |
| Width: | 800-1000mm |

