All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
Kyn28-12/630A-4000A Indoor Armored Removable AC Metal-Enclosed Medium-Voltage Switch Cabinet
| Product Name: | MV Fixed Switchgear |
|---|---|
| Rate Voltage: | 11kV |
| Rate Frequency: | 50Hz |
ELK4 LED fault indicator in Switch Cabinet Panel
| Material: | Plastic |
|---|---|
| Rated Voltage: | 7.2kV-40.5kV |
| Work Voltage: | 110V/220V |
AC/DC 220V Power system controller in Penal surface
| Material: | Plastic |
|---|---|
| Rated Voltage: | 7.2kV-40.5kV |
| Work Voltage: | 110V/220V |
630A-4000A 36kv Epoxy Resin V. T Spout Bushing with Medium Voltage Switchgear
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Casting Resin |
| Rate Voltage: | 36kV |
Epoxy Resin Medium-Voltage 75X190 24kV Support Capacitor Insulator with 80pF
| Material: | Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Higth: | 190mm |
1250A-1600A 24kv/225 Epoxy Resin V. T Spout Insulator Conatctor Box with Switch Cabinet
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Higth: | 315mm |
630A 24kV Epoxy Resin V. T Spout Insulator Conatctor Box with Switch Cabinet
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Higth: | 315mm |
630A-4000A 36kv 660mm Epoxy Resin V. T. Spout Bushing Insulator with Shiled Net in Switch Cabinet
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Casting Resin |
| Rate Voltage: | 36kV |
36kV High Voltage Epoxy Resin Insulator Shield Spout Bushings 660mm Height
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Casting Resin |
| Rate Voltage: | 36kV |
72.5kv out Door Vacuum Circuit Breaker with Porcelain Support Insulator
| Material: | S304 |
|---|---|
| Rate Voltage: | 72.5 KV |
| Frequency Voltage: | 120 KV |

