All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
6kV Epoxy Resin Support Capacity Insulator for 125pF with 130mm Length
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red |
| Creepage Distance: | 280mm |
210mm Height 24kv Epoxy Resin Support Capacity Insulators for Earthing Switch
| Mateial: | Casting Resin |
|---|---|
| Rate Voltage: | 24kV |
| Color: | Red |
33kv Outdoor Single-Phase Casting Resin Current Transformer
| Material: | Casting Resin/Epoxy Resin |
|---|---|
| Insulation Level: | 12/42/75kV , 40.5/95/200kV |
| Rated Power: | 50Hz/60Hz |
630A/1250A/1600A 24kV Casting Resin Insulator Spout Bushing Protect Copper Busbar
| Material: | Epoxy Resin , Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Higth: | 375mm |
140mm Pole11kV Earthing Switch for Smart Indoor High Voltage Switch Cabinet
| Rate Voltage: | 11kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 42kV |
| Space Dsitance: | 140MM |
11kv Indoor Casting Resin Zero Sequence Current Transformer
| Material: | Casting Resin |
|---|---|
| Insulation Level: | 0.69/3kV |
| Rated Power: | 50Hz/60Hz |
11kv Epoxy Resin Casting Resin Support Capacity Insulator with High Voltage Indoor Switchgear
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red |
| Creepage Distance: | 280mm |
11kV Red Color Switchgear Epoxy Resin Cast Bushing Heat Resistance 4000A
| Material: | Casting Resin |
|---|---|
| Rate Voltage: | 11 KV |
| Frequency Voltage: | 42 KV |
11kV Switchgear Spout Epoxy Resin Cast Bushing Insulation Contact Box 2500A
| Material: | Casting Resin , Epoxy Resin |
|---|---|
| Rate Voltage: | 11 KV |
| Frequency Voltage: | 42 KV |
12 Pins Copper Electrical Contacts , 630A Silver Moving Tulip Contacts For VCB
| Material: | Red Copper |
|---|---|
| Higth: | 59mm |
| Plant: | Silver |

