All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
11kV Electrical High Voltage Gas Filled Switchgear
| Material: | SS304 |
|---|---|
| Length: | 1.7 M |
| Current: | 630A/1250A |
36kv Armored Removable AC Metal-Enclosed Indoor Switchgear with Circuit Breaker
| Product Name: | MV Fixed Switchgear |
|---|---|
| Rate Voltage: | 36kV |
| Rate Frequency: | 50Hz |
36kV Fuse In SF6 Switchgear To Protect Load Breaker Switch And Current Transformer
| Place Of Origin: | Zhejiang, China |
|---|---|
| Brand Name: | QIUPU/OEM |
| Product Name: | FUSE |
1000mm Secondary Socket Interlock Mechanism Between Circuit Breakers
| Material: | Steel |
|---|---|
| Caninet: | KYN28-12/GZS1 |
| Width: | 800-1000mm |
12kV XGN15-12 Metal Clad MV Medium Voltage Switchgear SF6 630A-1250A
| Product Name: | SF6 MV Fixed Switchgear |
|---|---|
| Rate Voltage: | 12kV |
| Rate Frequency: | 50Hz |
Medium-Voltage SF6 Load Breaker Switch Insulation and Operation Mechanism with 200mm Pole in Schneider Switch Cabinet
| Color: | Red/Brown |
|---|---|
| Rataed Voltage: | 11kV |
| Temperature: | -15 To 40 |
24kV Epoxy Resin Wall Bushing Cross with Copper Busbar in Medium-Voltage Cabinet
| Material: | Epoxy Resin/Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red |
| Rated Voltage: | 24kV |
24kV Vacuum Circuit Brekaer with 275mm Pole in Medium-Voltage Switch Cabinet
| Name: | 24kV VCB Circuit Breaker |
|---|---|
| Voltage: | High Voltage |
| Rate Current: | 630A-4000A |
24kV 3150A-4000A Epoxy Resin V.T Spout Bushing Insulator in Medium-Voltage Cabinet
| Material: | Epoxy Resin , Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Higth: | 375mm |
24kV Epoxy Resin V.T Spout Bushing Insulator in Medium-Voltage Switch Cabinet
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Higth: | 315mm |

