All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
Keywords [ electrical switchgear parts ] match 302 Products.
17.5kv Epoxy Resin Support Insulator with Copper Insert Height for Switchgear
| Material: | Epoxy Resin , Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Dia: | 90mm |
630A Epoxy Resin V.T Spout Bushing Insulator For High Voltage Switchgear 12kV
| Weight: | Light |
|---|---|
| Color: | Red |
| Impact Resistance: | High |
15kv Surge Arrester Hy5w-15 With Gray Color For Switchgear
| Place Of Origin: | Zhejiang, China |
|---|---|
| Brand Name: | QIUPU/OEM |
| Product Name: | Surge/Lightning Arrester |
2000A Silver plate Copper Electrical Contacts 79X107mm For VCB Circuit Breaker
| Material: | Red Copper |
|---|---|
| Current: | 2000A |
| Dia: | 79mm |
Low Voltage Bus-Bar DMC Trapezoid Insulators with Low Voltage Switchgear
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Rate Voltage: | 1 KV |
| Current: | 200A-400A |
33kv Indoor Single-Phase Casting Resin Voltage Transformer with Fuse in Switchgear
| Place Of Origin:: | Wenzhou China |
|---|---|
| Brand Name: | QIUPU |
| Model Number: | JDZX11-35R |
JN15-12/31.5/ 150mm Indoor Electrical Earthing Switch With Insulation Plate
| Rate Voltage: | 12kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 42kV |
| Space Dsitance: | 150MM |
ZN8-12Q/90X130 Epoxy Resin Cast Insulators , Switchgear Post Insulator
| Material: | Casting Resin , Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Creepage Distance: | 240mm |
Switchgear Indoor Earth Grounding Switch For Protection JN22-40.5kV/31.5kA-300mm
| Rate Voltage: | 40.5kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 98kV |
| Space Dsitance: | 300mm |
680mm 36kV Shielded Epoxy Resin Insulator Contact Box For High Voltage Switchgear
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Epoxy Resin |
| Rate Voltage: | 40.5kV |

