All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
Keywords [ electrical switchgear parts ] match 302 Products.
630A Power Distribution Box Low Voltage Withdrawable Switchgear Cabinet
| Model Number: | MNS |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Rated Current / A: | 630(A) |
1250A /11kv Indoor Solid Fully Insulated Enclosedring Net Switchgear
| Protection Grade: | IP 50 |
|---|---|
| Rated Working Voltage: | AC, 220 |
| Frequency: | 50Hz |
11kv 630A Indoor Solid Fully Insulated Enclosedring Net Switchgear
| Protection Grade: | IP 50 |
|---|---|
| Rated Working Voltage: | AC, 220 |
| Frequency: | 50Hz |
SF6 Sulphur Hexafluoride Switchgear High Voltage Indicator GL-3
| Material: | Plastic |
|---|---|
| Rated Voltage: | 7.2kV-40.5kV |
| Work Voltage: | 110V/220V |
Current and Voltage Panel Meter with Indoor High Voltage Switchgear
| Material: | Plastic |
|---|---|
| Rated Voltage: | 3.6kV-40.5kV |
| Work Voltage: | 110V/220V |
High Voltage Gas Filled Switchgear CVCC 12kV Electrical SS304
| Material: | SS304 |
|---|---|
| Length: | 1.7 M |
| Current: | 630A |
ES1-10 150mm Indoor Electrical Earthing Switch For Switchgear Equipments
| Rate Voltage: | 12kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 42kV |
| Space Dsitance: | 150MM |
Plastic 50Hz 15A Switchgear High Voltage Indicators
| Material: | Plastic |
|---|---|
| Rated Voltage: | 7.2kV-40.5kV |
| Work Voltage: | 110V/220V |
800MM Metal Valve Interlock Device Parts For High Voltage Switchgear KYN28-12
| Material: | Steel |
|---|---|
| Caninet: | KYN28A-12 |
| Width: | 800mm |
RMNS Series 690V IP54 2000Hz Low Voltage Switchgear
| Rated Voltage: | Up To 690 V |
|---|---|
| Rated Current For System: | 4000(special To 6300A) V |
| Rated Frequency: | 2000Hz |

