All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
Keywords [ electrical switchgear parts ] match 302 Products.
24kV-250A/400A High Tension Epoxy Resin Switchgear Bushing / APG High Voltage Bushing
| Name: | Epoxy Resin Switchgear Bushing |
|---|---|
| Material: | Casting Resin |
| Color: | Red/Brown |
10 KN Flexural Strength High Voltage Bushing / Electrical Post Insulators 40.5kV
| Name: | High Voltage Bushing |
|---|---|
| Color: | Red (Customized) |
| Rate Voltage: | 40.5kV |
High Voltage Switchgear Vacuum Circuit Breaker Indoor VD4 12kV 13.8kV 20kV 24kV 35kV
| Rated Voltage: | 12KV/24KV/40.5KV |
|---|---|
| Rated Current: | 630-4000A |
| Installation: | Indoor |
Composite Epoxy Resin Post Insulator 240mm For Electrical Installation
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Rate Voltage: | 12 KV |
| Current: | 1600A-2000A |
GCK Series 3 Phase AC 50Hz 660V Low Voltage Switchgear
| Protection Grade: | 1P40 |
|---|---|
| Rated Working Voltage: | AC, 380(V) |
| Frequency: | 50Hz |
High Voltage Indoor Solid Insulation Switchgear SIS-12/630-25 50Hz
| Protection Grade: | IP 50 |
|---|---|
| Rated Working Voltage: | AC, 220 |
| Frequency: | 50Hz |
Indoor Solid Insulated Switchgear SIS-12/1250-25 High Voltage
| Protection Grade: | IP 50 |
|---|---|
| Rated Working Voltage: | AC, 220 |
| Frequency: | 50Hz |
High Voltage Indoor Solid Insulation Switchgear GTXN-12/630-25 50Hz
| Protection Grade: | IP 50 |
|---|---|
| Rated Working Voltage: | AC, 220 |
| Frequency: | 50Hz |
Indoor Solid Insulated High Voltage Switchgear Operating Mechanism
| Protection Grade: | IP 50 |
|---|---|
| Rated Working Voltage: | AC, 220 |
| Frequency: | 50Hz |
630A-1250A /12kv Indoor Solid Fully Insulated Enclosedring Net Switchgear
| Protection Grade: | IP 50 |
|---|---|
| Rated Working Voltage: | AC, 220 |
| Frequency: | 50Hz |

