All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
Keywords [ electrical switchgear parts ] match 302 Products.
Reliable Electrical Switchgear Components Mechanical Interlock Between Circuit Breakers
| Material: | Steel |
|---|---|
| Caninet: | KYN28-12 |
| Width: | 1000mm |
High Voltage Electrical Switchgear Components Indoor Solid Ring Cabniet Epoxy Resin Insulation
| Current: | 630A |
|---|---|
| Voltage: | 12kV |
| Color: | Red |
Kyn28-12/800 630A-4000A Indoor Armored Removable AC Metal-Enclosed Switchgear
| Product Name: | MV Fixed Switchgear |
|---|---|
| Rate Voltage: | 12kV |
| Rate Frequency: | 50Hz |
Indoor Solid Insulated Switchgear Operating Mechanism SIS-12/1250-25 High Voltage
| Protection Grade: | IP 50 |
|---|---|
| Rated Working Voltage: | AC, 220 |
| Frequency: | 50Hz |
Indoor Solid Insulation Switchgear GTXN-12/630A-25kA 50Hz DC110V/220V/48V
| Protection Grade: | IP 50 |
|---|---|
| Rated Working Voltage: | AC, 220 |
| Frequency: | 50Hz |
46 Pins Aluminum Socket Switch with Silver Pins for Indoor Switchgear
| Material: | Aluminium |
|---|---|
| Color: | Gray |
| Pins: | 46 |
High Performance Aluminum heater For Indoor High Voltage Switchgear Equipment
| Material: | Aluminium |
|---|---|
| Rated Power: | 50W-500W |
| Size: | 150X250mm |
58 Pins Plug Socket Plastic Contact Electrical Switchgear Components For Vacuum Circuit Breaker
| Material: | Plastic |
|---|---|
| Color: | Black/Gray |
| Pins: | 25-58 |
630A-1250A 11kv Environmental Gas Insulated Metal Enclosed Switchgear
| Material: | SS304 |
|---|---|
| Length: | 1.7 M |
| Current: | 630A |
Plastic Electrical Fault Indicator With SF6 GAS Switchgear Surface 15A
| Material: | Plastic |
|---|---|
| Type: | EKL-4 |
| Rated Current: | 15A |

