All Products
-
Epoxy Resin Insulator
-
Medium Voltage Insulators
-
High Voltage Epoxy Resin Insulator
-
Vacuum Circuit Breaker
-
Epoxy Resin Bushing
-
Electrical Switchgear Components
-
Cast Resin Transformer
-
Earthing Switch
-
Copper Electrical Contacts
-
High Voltage Disconnect Switch
-
Zinc Oxide Lightning Arrester
-
Industrial Cable Ties
-
Electrical Conduit Plastic Pipe
-
High Voltage Indicators
-
Moulded Case Circuit Breaker
-
Load Breaker Switch
-
Power Distribution Transformer
-
StephanQiuPu is a great electric power factory. we satisfy you very much . will cooperate with you again!
Keywords [ electrical switchgear parts ] match 307 Products.
36kv Epoxy Resin Through Wall Bushing Insulation Protect Copper Busbar In Switchgear For Three Holes
| Rated Voltage: | 36kV |
|---|---|
| Place of Origin | CN |
| Brand Name | qiupu |
24kV-80 PF Epoxy Resin Capacitor Insulator With Indicator In Switchgear
| Material: | Epoxy Resin , Casting Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Dia: | 75mm |
Indoor VCB Copper Electrical Contacts Arm Type 630A-2000A
| Material: | Red Copper |
|---|---|
| Current: | 630A-2000A |
| Dia: | 50mm |
Indoor Combined Switchgear Earthing Switch High Voltage JN15-24kV/31.5kA
| Rate Voltage: | 24kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 65kV |
| Space Dsitance: | 210mm |
12kV 31.5kA Indoor Electrical Earthing Switch for Switchgear Equipments
| Rate Voltage: | 12kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 42kV |
| Space Dsitance: | 150MM-210MM |
JN15 Type 24kV 31.5kA High Voltage Earthing Switch Three Phase For Switchgear
| Rate Voltage: | 24kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 65kV |
| Space Dsitance: | 275MM |
11kV Indoor Single Phase Casting Epoxy Resin Voltage Transformer With Switchgear
| Material: | Casting Resin , Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Rate Voltage Ratio: | 10000/100/100 , 10000/100/220 |
Solid 40.5kV Expoxy Resin Conjoined Insulator For Switchgear High Voltage
| Material: | Epoxy Resin |
|---|---|
| Color: | Red/Brown |
| Rate Voltage: | 40.5kV |
40.5kV Epoxy Resin Cast Bushing For ABB Switchgear
| Color: | Red |
|---|---|
| Material: | Epoxy Resin , Casting Resin |
| Rate Voltage: | 40.5kV |
Indoor High Voltage Electrical Earthing Switch For Switchgear 40.5kV 280mm
| Rate Voltage: | 40.5kV |
|---|---|
| Frequency Voltage: | 100kV |
| Space Dsitance: | 280mm |

